Archiv 2017: Vďaka Ytongu šetríme desiatky eur ročne

pridal/a Ondrej, okres Dunajská Streda

Archiv 2017: Vďaka Ytongu šetríme desiatky eur ročne

pridal/a Ondrej, okres Dunajská Streda
Tato stavba má celkem:
3 hlasy
Hlasování bylo ukončeno před 6 rokov 4 mesiace
Novostavba
Stavba na kľúč
214 m2
Začiatok výstavby:
marec 2013
Koniec výstavby
september 2013

Použitý Ytong materiál

Prečo práve táto stavba?

Mať dom postavený presne podľa našich predstáv, jednoducho, lacno a s čo najnižšími nákladmi na prevádzku. Bývanie snov sme zrealizovanie vďaka Ytongu.

Išli sme na istotu – s Ytongom sme už postavili jeden dom aj chalupu a vždy sme boli nadmieru spokojní. Najdôležitejším argumentom je hlavne celistvosť stavby, pretože jednotlivé prvky do seba presne zapadajú. Dom má potom výborné tepelne-izolačné vlastnosti a náklady na prevádzku sú preto minimálne. V zime sme vďaka tomu kúrili len 6–7 dní a mesačné náklady na energie sme znížili na 50 eur.

Úspora sa netýka len hotového domu. Už pri stavbe sme totiž ušetrili stovky eur. Ako to? Systém Ytong je ako skladačka, ktorú jednoducho vystaviate. Dom sme teda zvládli svojpomocne, bez spolupráce stavebnej firmy. Vďaka presne sediacim dielcom to nebolo ani tak náročné, ako by sa mohlo zdať. A aj keď nie sme murári, dom vyzerá, funguje a slúži ako od profesionálov.

Nový dom stavať nechceme, to najlepšie bývanie už máme. Keby sme sa ale mali rozhodovať znovu, ako jediného dodávateľa by sme si zvolili zase a iba Ytong.

 

Komentáre